Гриби Карпат
Карпати – це справжній рай для грибника. У безкрайніх лісах цього дивного краю зростає понад 300 видів грибів. Це найчистіший екологічний продукт Карпат! Білка в грибах міститься більше, ніж у м’ясі або рибі. Одним з найбільш знаменитих грибів є Білий гриб.
Похід за грибами – це не тільки захоплююча пригода, а ще й унікальна можливість оздоровиться! Тільки тут можна від душі надихають свіжим гірським повітрям, напитися чистої джерельної води, зібрати цілющі трави, відновити своє фізичне і психологічне здоров’я.
Збираючи гриби, ви можете познайомиться з місцевими жителями, які із задоволенням розкажуть Вам про особливості карпатської культури.
Сезон «тихого полювання» в Карпатах починається з червня і триває до середини осені. Якщо немає посухи і регулярно йдуть дощі можна назбирати грибів не тільки до столу під час відпочинку, а набрати з собою додому для зимових закруток.
Види грибів в Карпатах?
Збираючись до лісу будьте дуже уважні, і пам’ятайте, що тут зустрічаються не тільки їстівні гриби, а й дуже небезпечні – отруйні, вживання яких може викликати дуже серйозне харчове отруєння! Перед тим як зрізати гриб, уважно огляньте його і проаналізуйте зовнішній вигляд.
Щоб не заплутатися у величезній різноманітності карпатських грибів ми створили для Вас невеликий список їстівних грибів, які сміливо можна класти в свою корзину!
Білий гриб або боровик
Білий гриб – цар серед грибів. Таку славу він отримав завдяки своєму, унікальному і пікантному смаку.
Капелюшок цього смачного гриба має коричнево-бурий колір, а в діаметрі він виростає від 7 до 30 сантиметрів. Поверхня гладка або зморшкувата, в суху погоду може розтріскуватися.
Лисички
Мало того, що ці гриби дуже смачні, вони ще й приносять не мало користі, адже з них готуються не тільки вишукані страви, а й різні лікарські засоби!
Лисички мають не правильну форму і виростають діаметром приблизно 3-14 см. Ніжка – товста, характерного жовтого (оранжевого) кольору, зазвичай зростається з капелюшком. Свіжозрізана лисичка має аромат сушених фруктів, м’якоть – щільна і відрізняється волокнистої структурою.
Опеньки
Найперша особливість цього гриба, яка кидається в очі це – махровий капелюшок. У старіших грибів на ніжці присутній характерний кружечок «спідничка». З внутрішньої сторони капелюшок повинен мати кремовий колір!
І не забувайте про те, що їстівні гриби повинні приємно пахнути, а неїстівні мають виражений землистий запах!
Грyзді
Ці грибочки «живуть» великими сім’ями, саме тому в народі їх називають купками. Навіть якщо ви добре знаєте де ростуть ці гриби, вам доведеться ще знайти їх під товстим шаром листя. Щоб ретельно промацати всі горбки під деревами, візьміть з собою довгу палицю, нею буде зручніше знаходити замасковані гриби.
Сироїжки
Ці грибочки прекрасно знайомі всім, хто захоплюється «тихої» полюванням, адже це найпоширеніша знахідка грибника! Гриби сироїжки можна вживати в сирому вигляді без шкоди для здоров’я, звідси і пішла їх назва.
Діаметр цього грибочки 6-15 см, у капелюшки підгорнутий край. Ніжка біла, іноді може бути з червоним відтінком, 5-12 см довжиною.
Якщо плануєте присвятити свій уік-енд «полюванню» на гриби, зупиняйтеся в нашому готелі «Вершина», який знаходиться серед мальовничих гір чудового туристичного міста Яремче. Приїхавши в наш готель, ви поринете в тишу і велич навколишніх гір. Сподіваємося, що від ваших пильних очей не сховається жоден білий гриб!
До ваших послуг готель надає:
- котедж “На печі” на 4-6 осіб;
- апартаменти з каміном (2 + 2 чол.);
- апартаменти з піччю (2 + 2 чол.).
У кожному номері є всі необхідні меблі, кухня, телевізор, сан-вузол, власний двір з автостоянкою, столики і мангали, територія для відпочинку в Карпатах з дітьми, кафе, басейн, російська лазня.