Гуцульщина національний природний парк

Дивовижний витвір природи, яка мала нові масштаби, завдяки облагороджений пристрою – парк Гуцульщина гостинно запрошує в Карпатську казку! Ми пропонуємо вам відвідати унікальне місце, яке знаходиться на території нашої країни. Ви дізнаєтеся про активний відпочинок в Карпатах і найголовніші пам’ятки даного регіону.

Історія створення парку “Гуцульщина”

Ідея створення такого парку народилася ще за часів початку незалежності України. За планами розробників, територія Покутсько-Буковинських Карпат, на якій в результаті розташувався парк, повинна була стати зразком і зберегти все що знаходяться на ній ресурси рослинного і тваринного світу в первозданному вигляді.

Указом чинного президента України – Леонідом Кучмою в 2002 році був підписаний акт щодо втілення цієї розробки в життя. Протяжність парку з північного заходу на південний схід – близько 29 км, а з північного сходу на південний захід – 20 км, тут є безліч мальовничих місць, де рідко ступає нога людини, але також є і приватні угіддя.

“Гуцульщина” – це безліч об’єктів, які включені в список природних заповідників. Це холодні гірські джерела норовливі Люка, Черемош, Рибниця та інші. Унікальні місця для відпочинку в Карпатах приваблюють туристів з усього світу – відвідати куточки створені природними стихіями багато століть назад, і що збереглися до наших днів, щоб радувати око!

Де знаходиться парк “Гуцульщина”

Парк розташувався на території Івано-Франківської області, площа його становить 32248 га. Рельєф “Гуцульщини” належить до типу Покутського Передкарпаття, найвища точка – це гора Грегіт. Відмітна особливість даної гори в тому, що на ній розміщена кам’яна розсип, звана греготами. Місцевість скеляста і мальовнича.

Ім’я парку було дано не випадково, адже саме етнографічна територія Карпатських гір історично належить народності – гуцули, стала центром і душею заповідника! Дивовижна, яскрава і самобутня культура української народності має безліч звичаїв, страв, оригінальність її проявляється і в специфіці творчості, візерунках вишивки та інших деталях.

Парк “Гуцульщина” прийнято розділяти на функціональні зони:

  • Заповідна частина, в яку включені всі охоронювані еко об’єкти, на даній території заборонена будь-яка діяльність пов’язана з сільськогосподарськими роботами.
  • Земля на якій дозволені деякі види діяльності пов’язані з облагороджуванням рекреаційної системи – це розроблені туристичні маршрути, “стежки здоров’я”, місця призначені для короткострокового перебування населення. Тут можуть навіть перебувати промислові об’єкти, але головна умова полягає в тому, щоб вони не заважали екологічну обстановку місцевості і не завдавали своєю діяльністю шкоди навколишньому середовищу.
  • Зона розташування туристичних об’єктів, готелів і санаторіїв.
  • Господарська територія, всі роботи на ній спрямована на збереження навколишнього середовища а також природних об’єктів, розміщених на території парку.

Як дістатися до Національного парку?

Для того, щоб доїхати в це мальовниче місце, орієнтуйтеся на селище Косів, який розташований в Івано-Франківській області. З будь-якого регіону України, можна доїхати до найбільшого адміністративного центру – місто Івано-Франківськ, а звідти вже дістатися до Косова на автобусі або автомобілі, відстань між містами становить близько 90 км, доїхати в середньому можна за 1 годину 35 хвилин. Поруч з Косовом розташовані також м. Коломия та м. Чернівці. Головна автодорога – Яблунів – Космач.

Коли їхати в Карпати? У будь-який час року тут буде своєрідний і неповторний відпочинок в Карпатах з дітьми! Навіть в міжсезоння, коли здавалося б, ще немає снігу, але вже не світить так яскраво сонечко – тут буде чим зайнятися і на що подивитися!

Унікальність “Гуцульщини”

Гуцульщина національний природний парк

Для того, щоб зрозуміти наскільки ця місцевість унікальна і неповторна, давайте розглянемо всі її головні пам’ятки.

  • Лісові заказники тут, населені унікальною флорою і фауною. В одній тільки долині річки Кам’янець, розташувалася дивовижна місцевість площею близько 200 га. За головні визначні пам’ятки тут виступають рідкісні рослини – василистник і оман. Таких заказників налічують близько 10 – це “Кам’яний хребет”, “Модрина”, “Цухановское”, “Лебедин” та інші.
  • Заповідні урочища і водоспади з кришталево чистою водою. Неповторні приголомшливі, види, не залишать нікого байдужим.
  • Буковина лісу і рідкісні чагарники парку “Дендрарій” – деревам цієї місцевості понад 100 років, кожне з них суворо охороняється законом. Смереки і буки – душа Карпат, вони пам’ятають багато і велично стоять непорушно і гордо, серед гірського кристального повітря.

Побувавши тут, ви побачите безліч цікавинок і зможете насолодитися єднанням з природою – справжньою і чистою. Один тільки повітря тут чого вартий! Отже, куди поїхати в Карпатах?

  • Безліч туристичних маршрутів. Ви можете вибрати найцікавіші стежки і разом з інструктором і екскурсоводом зануритися в історію і милуватися найголовнішими красотами парку. Маршрути розроблені по самим еколого-пізнавальних місцях. Гора Михалкова, Хребет Кам’янистий, Хребет брус, Гора Кліфа і багато інших.
  • Кінні прогулянки. Одне з найвідоміших і улюблених розваг Карпат! Ви можете вибрати самостійний маршрут, або ж кататися разом з інструктором по кожній з перерахованих вище екскурсійних стежок.
  • Всесвітньо відомі лікувальні властивості мінеральних карпатських вод. Прекрасний клімат сприятливий для гіпертоніків, покращує самопочуття хворих страждають від проблеми дихальної системи та інше.
  • Культурне багатство Гуцульщини. Безліч музеїв, де пропонуються ознайомчі тури з можливістю придбання унікальних предметів мистецтва – вишивки, картини, посуд.

Ми гостинно запрошуємо вас відвідати унікальний край і у найкомфортабельнішому готелі в Яремче “Вершина”, де до ваших послуг: сучасний номерний фонд, смачною карпатська кухня, сауна і кращі краєвиди на гори й річки! Ми надамо кращий сервіс і запропонуємо куди піти, незабутній відпочинок в Карпатах чекає вас в апарт-готелі “Вершина”.