Апарт-готель "Вершина", м. Яремче – офіційний сайт

Великдень в Карпатах

Особливим святом в році для православної й католицької церкви вважається Великдень. Цей день ознаменував відродження сина Божого Ісуса Христа. Варто сказати, що свято в Карпатах має давню історію і ціле культурне протягом з традиціями й звичаями.

Великдень, історія виникнення

Цього року Великдень відзначають 19 квітня, проте, щороку дата змінюється. Причина цього зміни в місячному календарі. Згідно з Новим завітом, свято християни відзначають в першу неділю після весняного повного місяця. Великдень – це Велике свято Воскресіння Христового. Православні парафіяни згадують про головну подію в історії людства – Воскресіння з мертвих Спасителя Ісуса Христа. Він воскрес з суботи на неділю на третій день після розп’яття, передбачивши перед цим зрада свого учня. Юда був цим зрадником і одним з послідовників навчань Христа.

В Біблії Нового Завіту сказано, що в неділю Син Божий вийшов із гробу, навіть не зруйнувавши його, і перетворився в людське тіло. Стався землетрус, з небес зійшов Ангел Господній і зруйнував могилу. Коли мати Христа Марія Магдалена на світанку прийшла в труні, то виявила, що він порожній.

Ангел повідомив їм, що Ісус Христос воскрес із мертвих. В сучасний час символом Божої благодаті вважають священний вогонь, який сходить в печері Єрусалиму. До сих пір є безліч суперечок про його виникненні, але так ніхто і не знайшов відповіді на це питання. Поки сходить вогонь – на землі править світ.

Особливості свята в Карпатах

Крім назви свята, Великдень – це паска, хліб, який прийнято випікати в цей день. Також, всі християни варять і фарбують крашанки. Є багато версій, чому саме ці продукти ототожнюють свято. Основною версією вважається, що паску схожий на прісний хліб, який Ісус Христос роздавав своїм учням на Тайній вечері.

Великдень схожа на церковний артос – великий квасний хліб циліндричної форми. Яйце символізує нове життя, як воскресіння Сина Божого. Саме яйце Марія Магдалена принесла царю як дар. Червоний колір, в який фарбують писанки, означає кров Ісуса. Існують особливі традиції:

 • Тиждень перед Великоднем відрізняється строгим постом в їжі, якого слід дотримуватися всім віруючим християнам;
 • Святкова пасхальна служба починається в 00 ночі з суботи на неділю;
 • Христосування – традиційне пасхальне привітання. Люди вітаються словами «Христос Воскрес», а у відповідь кажуть «Воістину Воскрес»;
 • Пасхальна трапеза або «розговіння» починається відразу після служби і освячення великодніх традиційних страв;
 • Увечері недільного дня починаються народні гуляння з хороводами, піснями та іншими розвагами.

Як святкують Великдень в Карпатах?

Великдень в Карпатах

Якщо виникло бажання відчути весь колорит і справжні традиції свята, краще їхати відзначати Великдень в Карпати. Саме в цьому краї збереглися всі історичні та релігійні звичаї. Є можливість відвідати українське село, де кожна господиня відрізняється випічкою особливої паски й фарбуванням писанок (крашанок). Увечері починаються гуцульські гуляння, в яких беруть участь всі жителі і гості. Пасхальна трапеза в Карпатах – це особливий ритуал. У кожному будинку існують свої святкові традиції.

У весняний період часу карпатський край розквітає, зеленіє і пробуджується. Свято в Карпатах – це час особливої ​​гостинності, смачної їжі, повноцінного відпочинку та колоритних національних традицій. Під час відпочинку в Карпатах на Великдень у кожного гостя буде можливість:

 • відвідати пасхальне богослужіння;
 • познайомитися зі стародавніми церковними традиціями;
 • спробувати особливі пасхальні частування;
 • помилуватися справжніми маленькими шедеврами у вигляді писанок і крашанок, які можна привезти додому в якості сувенірів;
 • дізнатися про традиції та звичаї гуцулів;
 • відвідати справжню українську ярмарок та подивитися шедеври карпатських майстрів.

Це свято в апарт-готелі «Вершина» стане незабутнім відпочинком в Карпатах з дітьми. Тут передбачені всі комфортні умови: тиха гірська місцевість, чисте повітря, неймовірні пейзажі і карпатський дух. Навесні в період цвітіння і пробудження Карпати дійсно вражають своєю красою, запаморочливими запахами і гостинністю українського народу. Готель в Яремче «Вершина» забезпечує справжню атмосферу пасхального трапези й розповість, як по-справжньому відзначають це свято.