Апарт-готель "Вершина", м. Яремче – офіційний сайт

Скелі Довбуша

Барвисте містечко Яремче багате на історичні пам’ятні місця і пам’ятки. Гордістю гуцульського народу є гірничо-печерний комплекс «Скелі Довбуша», дістатися до якого можна безпосередньо з Яремче.

Цей пам’ятник природи є масивні виступи скель пісковиків і розміщений на підйомі, висотою 668 метри над рівнем моря. Висота «Скель Довбуша» близько 80 метрів, а їх ширина – 200 метрів. Більш того, цей кам’яний масив, що тягнеться через густі карпатські ліси, проходить майже на 1 кілометр на захід.

Історія походження «Скель Довбуша»

Історія дуже давня і неймовірно цікава, вони з’явилися більше, ніж 70 мільйонів років тому на морському дні. Численні історичні дослідження висувають теорію, що скелі мають відношення до племен кельтів, які жили тут ще до нашої ери. Вони мешкали на території карпатських земель і проводили обряди поклоніння величезних каменях. Після того, як поширилося християнство, «Скелі Довбуша» перетворилися з місця язичництва в кам’яний монастир.

Вважається, що свого часу це було оборонне скельно-печерне спорудження. У період нападів татаро-монгольських військ ці кам’яні брили використовувалися місцевими жителями як захист, фортеця. Такий гірський комплекс служив надійним укриттям для людей і допомагав вижити в особливо небезпечні військові битви.

Свою назву комплекс отримав завдяки імені відомого серед гуцулів Олекси Довбуша, який був одним з організаторів повстанського руху. Олекса очолював бунт проти феодального деспотизму, він був так званим опришком. Разом з однодумцями Довбуш грабував багатих людей і роздавав їх майно біднякам. На території скелястого комплексу зберігалися скарби, які потрібні були для прожитку і покупки зброї повстанцям. Відповідно, звідси й пішла назва пам’ятки.

Місце оповите не тільки історією і легендами, а й містичними загадковими смислами. Багато людей називають цей гірський комплекс місцем сили, натхнення, енергетичного підживлення. Хтось вважає, що побувавши там можна подивитися в майбутнє, хтось думає, що пройшовши через скелі можна опинитися по той бік реальності. Безліч таємниць і забобонів огортають цю пам’ятку. У народі побутує легенда, за якою стежку, поруч зі «Скелями Довбуша» називають чистилищем. І коли людина проходить по стежці і виходить на рівнину, він очищається від всіх своїх гріхів. Але заковика в тому, що відстань між деякими скелями всього близько 30 сантиметрів. Чи не кожен зважиться пройти через вузькі і темні ущелини, наганяють страх.

Розваги в гірничо-печерному комплексі Скелі Довбуша

Зараз «Скелі Довбуша» є відомим туристичним місцем, яке відоме багатьом людям. Дана місцевість оголошена заповідною зоною, тут заборонено полювати, смітити і шкодити природі. Для туристів це відмінна знахідка, адже крім самої пам’ятки тут є велика кількість розваг:

  • намети з сувенірами і різною місцевою атрибутикою;
  • кафе зі смачною їжею;
  • прогулянки верхи;
  • екскурсії;
  • походи;
  • передбачена можливість скелелазіння за спеціально розробленими маршрутами для любителів альпінізму.

Без сумнівів, таке масивне гірську споруду не залишить байдужим нікого, а величезні кам’яні брили надовго залишуться у Вашій пам’яті.

Найбільш швидкий шлях до цих скелях від готелю «Вершина». Після дослідження могутніх скель Ви можете відпочити в нашому готелі і набратися сил для подальших захоплюючих походів. Готель в Яремче «Вершина» забезпечить Вам комфорт і затишок під час відпочинку в Карпатах.

Ми надаємо всі необхідні зручності для повноцінного проживання. Біля Вашого будинку буде гарний дворик, кафе з гуцульською кухнею, мангали, дитячий майданчик, басейн, лазня і багато іншого. Зупинившись у нас, Ви не пошкодуєте, адже в Яремче повно цікавих місць і неймовірної краси пейзажів.