Водоспад Пробій

Дивовижної краси Карпатські водоспади без перебільшення можна назвати одним з найпрекрасніших творінь, які створила природа. Перебуваючи біля них, можна забути про час і годинами милуватися красою і силою бурхливої ​​води. Кожен гірський водоспад має свою неповторну історію, і абсолютно не важливо великий він чи маленький – кожен з них по-своєму чарівний і неповторний.

Не виняток і дивовижний Карпатський водоспад – Пробій. Це природне диво розташоване в красивому туристичному місті Яремче, Івано-Франківської області. Пробій – один з найбільш повноводних водоспадів Карпат. Висота падіння води 8 м, кут нахилу – майже 45 градусів.

Водоспад Пробій – головна визначна пам’ятка Яремче!

Водоспад Пробій сміливо можна назвати головною пам’яткою міста Яремче, тому що кожну хвилину тут товпитися сотні туристів. З величезним гуркотом вода у водоспаді немов «пробиває» собі шлях серед кам’янистих порід річки Прут. Побачити надзвичайну силу водоспаду можна навесні, коли починає танути сніг і він стає дуже повноводним. Саме в цей час протягом стає настільки сильним що створюється враження що воно здатне знести все на своєму шляху.

Іноді в гонитві за красивими фото туристи спускаються ближче до водоспаду, але робити цього не варто, камені, біля нього дуже слизькі, а течія набагато сильніша, ніж здається на перший погляд.

Цікавий факт: згідно з історичними даними, ще сто років тому висота водоспаду була 25 метрів, але для зручності сплаву вирубують ліси по річці Прут, його підірвали, тим самим зменшивши.

Чому варто побувати біля водоспаду:

  • місцеві жителі впевнені що водоспад має дуже сильну енергію, і навіть просто прогулявшись біля нього можна відновити свої життєві сили;
  • не дивлячись на силу бурхливого перебігу біля водоспаду можна відчути неймовірне умиротворення і спокій;
  • підійшовши до водоспаду ви вдихнете унікальне повітря, який просочений чарівними ароматами Карпатського лісу і пахучих гірських трав;

Якщо ви бажаєте привести з собою з подорожі частинку Карпат, рекомендуємо Вам відвідати місцевий сувенірний ярмарок, яка знаходиться прямо біля водоспаду. Тут можна побачити все розмаїття і майстерність гуцульських народних умільців. Унікальні вироби з дерева, вишиванки, глиняний посуд, вироби з бісеру, шкіри та інших матеріалів, все це тільки маленька частина того що пропонують тут туристу.

Навіть просто прогулявшись тут і поспілкувавшись з місцевими жителями, можна дуже добре відчути, що таке справжній гуцульський колорит.

Насолодившись красою водоспаду Пробій, річки Прут і суєтою міста, в нашому готелі «Вершина» ви поринете в тишу і велич навколишніх гір.

У кожному номері є всі необхідні меблі, кухня, телевізор, санвузол, власний двір з автостоянкою, столики і мангали, територія для відпочинку в Карпатах з дітьми, кафе, басейн, російська лазня, а наші апартаменти з каміном або піччю, створять вам відчуття справжнього домашнього затишку.