Водоспад Труфанець

Недалеко від апарт-готелю «Вершина» в 50 км розташований унікальний водоспад Труфанец, який вказаний, як найвищий водоспад в Україні. Труфанецкій водоспад – це один з гідрологічних пам’яток природи місцевого значення. Він входить до складу Карпатського біосферного заповідника.

Розташований водоспад на гірському масиві Свидовець на південно-східному схилі. Це Рахівський район Закарпатська область, між селами Ясиня і Кваси. Поруч з водоспадом проходить дорога міжнародного значення Н-09.

Дістатися сюди не складе труднощів. Можна приїхати автобусом – це дуже зручно, так як не треба робити пересадки. Можна також дістатися електричкою або потягом, які зупиняються на станції Кваси.

Унікальність водоспаду

Труфанець найвищий в Закарпатті, висота – 36 м. Початок він бере з річки Труфанец, саме від річки й походить його назва. Річка ж названа в честь відомого місцевого жителя на прізвище Труфан.

Висота водоспаду над рівнем моря 1720 метрів. Приблизно 3 кілометри потік тече в горах, після цього його шлях проходить під землею це ще 230 метрів.

Після такого шляху Труфанец перетворюється в дивовижний водоспад. Особливо красиво виглядає Труфанецкій водоспад навесні, тоді, коли на верхівках гір тане сніг. Для того щоб оглянути прекрасний вид водоспаду, ви можете вийти на оглядовий майданчик-альтанку.

Альтанка виконана з дерева в місцевому колориті й розташована біля підніжжя водоспаду. Крім альтанки тут є невелика торгова площа, тут ви зможете купити сувенір на пам’ять і навіть придбати картину одного з місцевих художників.

Легенди про водоспад в Яремче

Вчені нарахували у водоспаді більше 5 каскадів, через це вода в ньому біла як молоко. Це відбувається від того що при великій швидкості вода вдаряючись об каміння піниться, здається що з гір тече молоко. Вода дуже холодна, навіть коли сильна спека біля водоспаду стає по-справжньому холодно.

Також водоспад Труфанец володіє рідкісною природною особливістю. Вченими доведено, що вода водоспаду містить катіонів значно більше, ніж їх зміст в простій природній воді.

Існують легенди про те, як з’явився водоспад. З розповідей, пару століть назад на місці водоспаду була велика скеля, біля неї відбувалися битви між українцями і тими, хто хотів забрати собі їхні землі. Під час одного бою місцеві повстанці розрубали скелю, і звідти хлинув потік чистої води. Біля водоспаду дівчата чекали коханих з поля бою.

Також є повір’я, згідно з яким самотній людині досить вмитися цією водою і протягом року він зустріне свою другу половинку. Якщо водою з водоспаду умиються люди, які вже одружені їх шлюб зміцніє.

Де зупинитися біля водоспаду?

Водоспад Труфанець

Приїхавши насолоджуватися красою водоспаду, ви можете зупинитися в готелі «Вершина». У цьому готелі вам забезпечать комфорт і затишок. Він підійде як для молоді, так і для відпочинку в Карпатах з дітьми. У всіх номерах забезпечено комфорт, камін і печі-лежанки створять неповторну атмосферу.

Біля готелю «Вершина» прекрасний двір, ви можете залишити свою машину на стоянці. Провести добре час можна у мангала, кафе, дітям передбачено місце для ігрового часу. Також ви можете насолодитися басейном і лазнею на дровах.

Вибір відпочинку в Яремче різноманітний, тут можна спокійно відпочити з сім’єю або провести незабутній активний відпочинок в Карпатах з компанією друзів. Також відвідування місцевих пейзажів сподобається тим, хто хоче відпочити на самоті й просто зайнятися медитацією, для того щоб поповнити свій організм енергією. Гірське повітря і вода насичена корисними мінералами обов’язково залишать гарне враження.