Кухня Карпат. Традиційні гуцульські страви кафе від «Вершина»

Для гурманів смачної їжі, Карпати є справжньою знахідкою. Такого розмаїття кухні можна зустріти не скрізь. Шанувальники гуцульської кухні приїздять з усього світу, щоб в черговий раз зануритись в колорит та буйство барв смаку. Страви такі прості та такі смачні, що підвестися із-за столу з легким, як рекомендують дієтологи, з відчуттям голоду не можливо.

Гуцульська кухня за багато століть поєднала в собі традиції бойківської, польської, угорської, словацької та румунської кухні. У будь-якому кафе чи ресторані Карпат ви знайдете найулюбленіші страви гуцулів: банош, гуцульські голубці, форель, бограч, гуцульський борщ, киселиця, солодкі млинці з ароматним чорничним варенням, гуцульський йогурт. І це далеко ще не усі страви, якими вас зможе здивувати гуцульська кухня.
Давайте сьогодні заглянемо у наше кафе «Вершина».

Що є візитною карткою нашого кафе визначити складно. Відгуки наших відвідувачів розділилися. Тому просто розповімо о найпопулярніших стравах із нашого меню:

  • Грибна юшка (зупа). Так як білі гриби є валютою Карпат, то і зупа варитися із білих молодих грибів. Смак юшки настільки насичений та унікальний, що вам навряд чи вдасться його забути. Заради такого смаку й вертаються у Карпати.
  • Бограч – це гострий м’ясний гуляш. Готується із декількох видів м’яса на багатті. Особливо гарний бограч у прохолодну погоду. Шанувальники бограча їдять його у будь-яку погоду.
  • Банош, смачна кукурудзяна каша. Замовивши цю страву, ви будете здивовані. Кукурудзяне борошно й вершки, мрія гурмана. Саме цей дует робить банош повітряним. Зверху перед подаванням на вашу смак поливають грибним соусом або шкварками або притрушують бринзою.
  • Деруни (деруни),оладки із тертої картоплі. До складу входять картопля, яйця, борошно, цибуля. А деруни з м’ясом є делікатесом усіх рецептів.
  • Сирники з чорничним варенням. Звичайно ж, усі їли сирники. Але сирники із домашнього сиру, який роблять гуцули на полонинах із екологічно чистого молока, це диво десерт від кафе «Вершина». Ще жодний гість не пішов від нас без добавки.
  • Мариновані білі гриби за диво рецептом від господаря готелю. Багато наших гостей купують гриби для подарунків.